پیشگیری از دیسپلازی: در جوانی اقدام کنید

همه موارد دیسپلازی لگن قابل درمان نیستند، اما برای کاهش خطر ابتلای سگ به این بیماری می‌توان اقداماتی انجام داد. اطمینان از سلامت سیستم اسکلتی سگ و پیشگیری از دیسپلازی، باید از دوران جوانی سگ صورت بگیرد.

تغذیه مناسب به خصوص در نژاد‌های غول پیکر، قدم بزرگی برای رشد سالم استخوان و مفاصل سگ بوده و از رشد بیش از اندازه سگ جلوگیری میکند.

در مورد دیسپلازی یا در رفتگی مفصل در سگ‌ها بیشتر بدانید.

با رشد سگ، فراهم کردن شرایط فعالیت مناسب و تغذیه درست، می‌توانید از چاقی جلوگیری کنید. چاقی یکی از عوامل بزرگ ابتلا به دیسپلازی لگن و یکی از راه‌های پیشگیری از دیسپلازی است. چاقی میتواند باعث مشکلات سلامتی از دیابت گرفته تا دیسپلازی آرنج شود. پس از غذای اضافه و غذاهای چرب دوری کنید.

غذای نژاد‌های غول پیکر سگ معمولا شامل مکمل‌های مفصلی مثل گلوکوزامین می‌شوند. همچنین می‌توانید این مکمل را برای سگ‌های مستعد به آرتروز و دیسپلازی لگن خریداری کنید. با وجود محدود بودن تحقیقات، این مکمل‌ها می‌توانند علائم دیسپلازی لگن را کاهش دهند و باعث پیشگیری از دیسپلازی سگ شما شوند.

علائم دیسپلازی در سگ‌ها را بشناسید.

بهترین اقدام یک پرورش دهنده برای پیشگیری از دیسپلازی لگن، کنترل سگ‌های خود برای پیشگیری از انتقال بیماری است. تست سلامت بنیاد ارتوپدی حیوانات  (OFA) می‌تواند به تعیین وضعیت لگن سگ‌ها برای پرورش دهندگان کمک کند. همچنین می‌تواند از زاد و ولد سگ‌هایی با مفاصل لگنی استاندارد اطمینان حاصل کند.

مطلب درمان دیسپلازی را از دست ندهید.

پیشگیری از دیسپلازی در سگ‌ها