استخوان­‌ شکسته‌ در سگ‌ها می­‌تواند یک مایه‌­ی رنجش یا تهدید پایان زندگی باشد. به­‌خصوص اگر یک تکه استخوان تیز شاهرگ را پاره کند. باید واکنش به درد هر حیوان، وقتی که علائم استخوان شکسته را بروز می­‌دهند، محتاط باشید.

احتیاط کنید

درصورتی­که بی‌­خطر است و برای حیوان خانگیتان ناراحت­‌کننده نیست، تلاش کنید تا منطقه‌­ی آسیب­‌دیده که ممکن است استخوانی در آن شکسته باشد را به آرامی بررسی کنید. استخوان­‌ شکسته در سگ‌ها می­‌تواند بسیار پر درد باشد.

به دنبال کبودی، ورم سطحی غیرعادی که در سمت دیگر بدن او نیست، خمیدگی نامعمول در دست یا پا، یا ناراحتی وقتی که به ناحیه‌­ی مذکور فشار وارد شود، بگردید.

در صورت لزوم از یک پوزه‌­بند استفاده کنید.

اگر حیوان خون­ریزی دارد، برای متوقف کردن جریان خون به ناحیه‌ی استخوان­‌ شکسته‌ در سگ‌ها می­‌تواند فشار وارد کنید.

برای محافظت و فشار ملایم بر ناحیه، یک لباس تمیز یا بانداژ بر ناحیه­‌ی خون­ریزی بگذارید.

 استخوان‌­های شکسته‌ در سگ‌ها

استخوان‌­های شکسته‌ در سگ‌ها

به بیمارستان بروید

تا جایی که ممکن است اجازه ندهید ناحیه‌­ی شکستگی حرکت کند. در صورت مشاهده‌ی استخوان­‌ شکسته‌ در سگ‌ها  در اولین فرصت به یک بیمارستان حیوانات بروید.

گاهی یک برانکار ساخته شده از پتو یا یک تخته­‌ی چوبی، می­تواند برای انتقال حیوانی که نمی­تواند راه برود، بسیار مفید باشد.

اگر به دقت دست یا پای شکسته شده را ثابت نگه دارید، شاید آتل بندی ضروری نباشد.

اگر حیوان درد شدیدی دارد یا ترسیده است یا آسیب ستون فقرات فلج کننده دیده است، با دام­پزشک خود تماس بگیرید و در مورد انتقال حیوان به بیمارستان از او مشورت بخواهید.

در راه به بیمارستان، این حیوانات نیاز به چند نیروی کمکی دارند. پس آماده باشید.