سزار

من یک پامرانین دو ساله دارم که از همه‌­چیز می‌­ترسد، و نگران است که چیزی روی او بیفتد. گرچه از موقعی که من او را دارم (حدود یک سال) هیچ­‌چیز روی او نیفتاده. او حتی به بشقاب غذایش طوری نزدیک می‌­شود که گویی هر لحظه ممکن است یک مار حمله کند. این اضطراب و ترس مداوم سگ من را می‌ترساند.

آب خوردن هم همین­طور است، او همیشه­­ آماده­ ی فرار است. من تلاش کرده­ام تا رهبری و درکل رفتاری آرام و قاطع از خود نشان دهم. آیا کار دیگری هست که من بتوانم انجام دهم؟

یکی از معمول‌ترین علت‌های اضطراب در سگ‌ها عدم اعتماد به نقس آن‌ها است.

یکی از معمول‌ترین علت‌های اضطراب در سگ‌ها عدم اعتماد به نقس آن‌ها است.

آلیس جکسون

توصیه‌ی سزار را در زیر بخوانید

آلیس عزیز،

این به نظر مشکل اعتمادبه‌­نفس می‌­آید، پس باید با ظرافت به آن نزدیک شوید. ما می‌­خواهیم که سگ را از لحاظ جسمی و ذهنی به چالش بکشیم؛ با چیزهایی مانند تمرین با مانع، محیط‌­های شلوغ و هر شرایط دیگری که سگ می‌­تواند از سگ­های دیگری که اعتماد به‌­نفس دارند، بازخورد بگیرد و

یک­بار با سگی به اسم لونا کار کردم که از همه­‌چیز می‌­ترسید، حتی باد هم او را می‌­ترساند؛ وقتی وارد اتاقی می‌­شد روح می‌­دید. تمام اعضای بدن او در حالت گوش‌­به­‌زنگ بود؛ بینی، چشم­‌ها و گوش­‌ها. همه­‌چیز او را می‌­ترساند. من او کمک کردم که اعتمادبه‌­نفس‌ش شکوفا شود و به این طریق او را توان­بجشی کردم، و این­کار تماماً با قرار دادن سگ در شرایط مختلف انجام می‌­شود.

کمک به یک سگ برای به دست آوردن اعتمادبه­‌نفس یک پرو‌سه‌ی خیلی خیلی طولانی است و اصلاً به‌­سرعت توان­بخشی برای خشونت انجام نمی‌­پذیرد.

شما باید به آهستگی اعتماد به‌ ­نفس به او بدهید، و راه انجام این­کار این است که مدام به سگ کمک کنید تا به اهداف کوچک برسد. آموزش فرمان­برداری و مسیرهای با مانع با او تمرین کنید؛ نیازی نیست که قهرمان شوند اما باید بیرون بروند و این­کار را انجام دهند. با هر موفقیت کمی اعتماد به­ نفس می‌­آید.

مربی مناسبی را انتخاب کنید. مربی­‌ها به شما کمک می‌­کنند انرژی درست را در خود پیدا کنید و حمایتی که سگتان نیاز دارد را فراهم کنید

. شما باید به توان­بخشی و آموزش خود هم­زمان با آموزش سگتان فکر کنید. برای انجام این­کار، باید الگوی خوبی داشته باشید.

الگو شما را راهنمایی می‌­کند و اطمینان حاصل می‌­کند که شما همیشه درکنار سگتان در بهترین حالت باشید. مهم­‌تر از همه به یاد داشته باشید که این فرایند، زمان، فداکاری و صبر می‌­طلبد.

آرام و قاطع بمانید

سزار میلان