رسیدگی به گوش­ها

مشکلات گوش، می­‌توانند باعث درد شوند که منجر به یک رفتار عبوس و گوشه­‌گیرانه­ می­‌شود. پس در صورتی که شک دارید که مشکلی وجود دارد، حتماً از یک شخص حرفه­‌ای برای رسیدگی به گوش و چشم سگ کمک بگیرید. اگر متوجه گرد و خاک، مخاط یا بوی زیاد از گوش­ها شدید با دامپزشکتان صحبت کنید.

در غیر این صورت، گوش­ها در حالت عادی نیازی به تمیز کردن زیاد ندارید. پاک کردن گه­‌گداری و ملایم لاله‌­ی گوش با یک پارچه‌­ی خیس معمولاً کافی است.

اگر چیزی بیشتر از این می­خواهید، به دنبال یک پاک­‌کننده­‌ی گوش ملایم مانند پاک­‌کننده­‌ی گوش سگ برتز بیز، شستشودهنده­‌ی گوش سگ گیاهی دکتر هاروی با ایرزآل­رایت از آرک نچرال بگردید.

در مورد رسیدگی به سگ‌ها بیشتر بدانید مشکلات مرسوم برای بیماری‌های دندان سگ‌های کوچک
رسیدگی به گوش و چشم سگ

رسیدگی به گوش و چشم سگ

رسیدگی به چشم‌­ها

سگ­‌هایی که موی سفید دارند و همین­طور سگ­‌هایی که چشمان بزرگ و بینی کوتاه دارند، مانند شیتزو و پاگ، بیشتر در گوشه‌­ی چشم لکه­‌ی اشک می­گیرند.

لوری استفنز، دامپزشک و صاحب بیمارستان دامپزشکی شهر سن­آنتونیو تگزاس توضیح می­دهد: « لکه‌­های اشک دور چشم سگ­ها از پروفرین، ماده­‌ی اضافی حاصل از نابودی گلبول­های قرمز خون ایجاد می­شود. پروفرین حاوی آهن است و از طریق اشک، آب دهان، ادرار و مدفوع،  خارج می­شود.

وقتی که اشک حاوی این محصول جانبی باشد و بر روی خز رنگ روشن بنشیند، بر روی خز ل‌که­ای قرمز ایجاد می­کند.»

دکتر استفنز این استراتژی‌­­ها را برای کم کردن لکه توصیه می­‌کند

با دامپزشک خود مشورت کنید تا از نبودن مشکلات پزشکی مطمئن شوید.

دوبار در روز با یک پارچه­‌ی نم­دار نرم، زیر چشم­ها را پاک کنید.

موهای اطراف چشم را کوتاه کنید.

رژیم غذایی با کیفیت برای سگتان داشته باشید.

در ظرف­های غذای فلزی ضدزنگ یا سرامیکی به او غذا دهید.

از آب تصفیه‌­شده به جای آب شیر استفاده کنید

او هشدار می‌­دهد که بسیاری از محصولات برای پاک کردن لکه­‌های اشک حاوی یک آنتی­بیوتیک است که برای استفاده‌­ی سگ­‌ها و گربه­‌ها تجویز نمی­‌شود.

آمید درمورد استفاده‌­ی بیش از حد آنتی­بیوتیک نگران است، FDA محصولات اشک چشم را تجزیه کرده که حاوی تیلوسین تارتارات بوده‌­اند و برخی از آن­ها بر روی برچسب وجود این یا هر آنتی­بیوتیک دیگری را آشکار نکرده­‌اند.

جایزه­‌ها، ابزار و روتین درست را برای رسیدگی به سگتان پیدا کنید و به سمت داشتن یک رفیق سگ­سان تمیز و مرتب حرکت کنید.