وقتی که شما و خانوادتان از هوای گرم بهار و تابستان لذت می‌­برید، فراموش نکنید که قدم­‌هایی برای کمک به محافظت از در مقابل کک و ساس در سگ‌ها بردارید. سال­های اخیر رکورد گرم­ترین زمستان و آب­ و هوای کلی را در قاره­‌ی آمریکا شکسته­‌ا‌ند.

درحالی که دمای ملایم و بهار زودرس برای بیرون رفتن با حیوان خانگی‌تان عالی است، همین­طور به این معناست که فصل کک و ساس زودتر می­رسد.

ساس­‌ها زمستان را در خرداقلیم‌­ها تاب می‌آورند

بعد از آب شدن برف‌­ها یک ساس مؤنث که تغذیه می­‌کند و توانایی تولید مثل دارد، می­‌تواند هربار صدها تا هزاران تخم بگذارد. کک­‌ها می­‌توانند دماهای خیلی سرد را روی بدن جانواران وحشی، در پیله به شکل شفیره­های نابالغ یا درخانه‌­ها و ساختمان‌­ها دوام بیاورند.

با دمای هوای ۵۰، ۶۰ یا حتی ۷۰ درجه فارنهایت (۱۰، ۱۵ و ۲۰ درجه سانتی­گراد) یک بهار زودرس به این معنی است که فصل این انگل‌­های خون­­‌خوار نیز زودتر فرا می­رسد.

کاملاٌ بیرون راندن کک و ساس، عملاٌ غیرممکن است. اما کارهایی هست که شما می‌­توانید در جهت به حداقل رساندن شانس تماس این موجودات با حیوان خانگی‌تان بردارید.

کک­‌ها حیوانات وحشی مانند صاریغ، گرگ صحرایی، راکون و راسو و حتی گربه‌­های خیابانی و سگ‌­ها می‌­توانند تخم­های کک را در یک حیاط بگذارند.

هجوم کک‌ها را کاهش دهید

شاید بتوانید با محدود کردن دسترسی این حیوانات به اطراف خانه یا حیاط‌تان، هجوم کک­ها را کاهش دهید.

شاید گلخانه محلی یا یک باغبان حرفه­ای توصیه­‌هایی مانند این­که چه چیزی در حیاط بکارید یا استراتژی­‌های دیگر برای بازداشتن حیوانات متجاوز داشته باشند.

در مورد ساس‌­ها ممکن است مفید باشد که صاحبان حیوانات خانگی منظره‌­ی اطراف خانه را تغییر دهند و آن را برای ساس‌­ها و میزبانان‌شان نامناسب کنند.

برای مثال چمن‌­ها را کوتاه نگه دارید، توده‌­ی زباله‌­های برگی را از بین ببرید و بوته­‌ها و درختان را هرس کنید.

اگر در مورد رسیدگی‌­های محیطی برای ساس‌­ها سؤالی دارید، با یک متخصص حشرات مزاحم حرفه­ای تماس بگیرید.

از یک محصول کنترل کک یا ساس استفاده کنید

برخلاف تمام تلاش­‌های‌تان برای کاهش کک و ساس در حیاط شما، حیوانات خانگی ما هنوز هم در معرض این انگل­ها قرار دارند؛ پس باید برای کمک به محافظتشان، راه­حلی در نظر بگیرید.

تمام سگ­ها و گربه‌­­های خانه را با یک محصول کنترل کک و ساس درمان کنید.

یک حیوان خانگی درمان نشده، می­‌تواند منجر به هجوم کک در کل خانه شود. محصولات موضعی می­توانند به محافظت از سگتان درمقابل یک منبع غیرمنتظره­‌ی کک یا ساس با کشتن تمام کک­‌های بالغ، تخم­ها و لاروها و ساس­‌ها در تمامی سنین، کمک کند.

تداوم کلید است

حتی یک­بار فراموش کردن کنترل ماهانه کک یا ساس، می­تواند زمینه را برای هجوم کک آماده کند که برطرف کردن آن ماه­ها زمان می­برد، یا حیوان خانگیتان را در معرض خطر بزرگتر بیماری­هایی که ساس حامل آن است، قرار دهد.

پس مطمئن شوید  که حیوان خانگیتان را الان درمان کنید و این درمان را به طور ماهانه در طول سال ادامه دهید.